Naszyjnik srebrny z mlecznym bursztynem 11 mm
- -20%
- -20%
Poszukujesz uniwersalnych dodatków, dzięki którym skompletujesz zachwycające, letnie stylizacje? Upalne dni sprzyjają lekkim i lnianym ubraniom, tkaninom w jasnych odcieniach i zwiewnym, kobiecym sukienkom. Dopełnieniem letnich zestawów jest z pewnością delikatna biżuteria, która podkreśli wakacyjną opaleniznę i rozświetli nasze stylizacje. Jednym z najbardziej popularnych surowców, który tworzy ponadczasowe, letnie zestawy jest bursztyn. Towarzyszący człowiekowi od prehistorii zdecydowanie zyskał na znaczeniu, a niepowtarzalne wyroby zachwycą niejedną kobietę. Biżuteria z bursztynem to opowieść o morskiej bryzie, słonecznych promieniach i nagrzanym piasku. Różne warianty bursztynów opowiadają inną historię, w której naturalne procesy powstawania bursztynowych elementów ukazują niepowtarzalne barwy, struktury i wyjątkowe efekty we wnętrzu surowca. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu swojej urody, opalenizny oraz uzupełnieniu zwiewnych stylizacji dopasowanym dodatkiem, warto przejrzeć ofertę biżuterii z bursztynem.
Dla wielu osób bursztyn kojarzyć się może z poszukiwaniem złocistych drobinek w nagrzanym przez słońce piasku, jednak istnieją inne metody na pozyskiwanie surowca. Bursztyn jest przede wszystkim kopalną lub łowioną żywicą drzew liściastych, która w wielu przypadkach ceni się na wiek 40-50 milionów lat. Pierwsze złoża znaleziono na obszarze Kanady i datuje się ich powstanie na czas panowania dewonu, czyli czwartego okresu ery paleozoicznej. Żywica wydobywana jest z pęknięć i zranień gałęzi drzew, tym samym chroniąc drzewa przed dostępem wirusów i pasożytniczych grzybów do wnętrza drzewa. Inną przyczyną powstania jest reakcja drzew na zachodzące zmiany klimaty, zwłaszcza na wyraźne wahania temperatur oraz wulkaniczną aktywność. Wydostająca się z drzew lepka żywica z latami zaczęła twardnieć i stawać się bursztynem. Surowiec składa się z węgla, wodoru, tlenu, siarki oraz innych pierwiastków i minerałów, które wchodzą w skład bursztynu zależnie od procesu powstawania. Co ciekawe, za największe złoża bursztynu uważa się nadbałtyckie osiedle Jantarnyj, zresztą, którego nazwa wywodzi się od rosyjskiego słowa jantar oznaczającego bursztyn.
Poza unikatowym wyglądem surowca, który zachwyca od lat, bursztyn ma wyjątkowe właściwości lecznicze potwierdzone naukowymi badaniami. Spędzając czas wolny w nadmorskich miejscowościach, często zdarza się zauważyć specjalne bursztynowe nalewki, które wspomagają walkę z niektórymi, zdrowotnymi dolegliwościami. Rzeczywiście bursztyn jest surowcem, który rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych, między innymi w alkoholu etylowym. Z tego względu bursztynowe nalewki rzeczywiście uwalniają wiele minerałów, które mają wpływ na lecznicze właściwości bursztynu. Jednymi z właściwości, które zostały odkryte przez specjalistów medycyny naturalnej, mówią, iż bursztyn:
· Wpływa na regulację pracy nerek i jelit,
· Pełni rolę środka przeciwzapalnego i antytoksycznego,
· Pomaga w walce z dolegliwościami reumatycznymi, astmatycznymi,
· Pomaga złagodzić podrażnienia skóry i owrzodzenia,
· Niszczy wolne rodniki oraz ma właściwości dezynfekujące,
· Łagodzi skutki oparzeń oraz ukąszenia owadów.
Unikatowa żywica uznawana jest przez wielu za surowiec o wyjątkowych właściwościach, dlatego coraz częściej staje się jednym z najczęściej wybieranych materiałów między innymi w biżuterii.
Mimo, iż bursztyn kojarzy się głównie ze złocistym surowcem przebijającym słoneczne promienie, tak warto zaznaczyć, że na świecie znanych jest około 60 różnych odmian. Każdy z nich różni się od siebie datą powstania oraz zawartością różnych pierwiastków, jednak warto znać podstawowy podział ze względu na odmienne barwy surowców. Istnieje kilka głównych odcieni bursztynów, są to:
· Barwa koniakowa – najczęściej spotykany odcień bursztynu o naturalnym zabarwieniu. Często zawierający w sobie naturalne, drobne pozostałości roślin czy zwierząt.
· Barwa mleczna – często nazywany królewskim bursztynem przez połączenie żywicy z morską pianą, co wpływa na zachwycający efekty we wnętrzu surowca.
· Barwa zielona – bursztyn powstający z podpalenia spodu surowca o barwie koniakowej. Niezwykle rzadki kolor bursztynu, często szacowany na 3% wszystkich zbiorów.
· Barwa wiśniowa – bursztyn powstający z wypalania w specjalnym piecu bursztynu o odcieniu koniakowym.
· Barwa czarna – surowiec zawierający bardzo duże ilości organicznych części między innymi gleby, części roślin, odłamki gałązek.
Rozmaite kształty, odmiany bursztynu, desenie zawarte we wnętrzu surowca sprawiają, że każdy jubilerski wyrób z elementem żywicy jest niepowtarzalny. Zależnie od preferencji i upodobań każdej z kobiet dobierzemy inne dodatki z bursztynu, jednak jednymi z najczęściej wybieranych są delikatne kolczyki, oryginalne i wyróżniające się bransoletki oraz subtelne naszyjniki.
Jeśli preferujesz delikatną biżuterię, która podkreśli Twoja urodę i sprawdzi się zarówno w codziennych, jak i okolicznościowych stylizacjach, zdecydowanie polecane są kolczyki z elementem rozświetlającego bursztynu. Dodatek ponadczasowego surowca dopełni stylizację w każdym stylu i z pewnością zachwyci użytkowniczkę. Bogaty asortyment proponuje kolczyki na zapięcia typu sztyft o różnych rozmiarach i odcieniach surowca.
Bransoletki z bursztynów będą idealnym dodatkiem dla pewnych siebie kobiet, które cenią sobie oryginalność. Co więcej, nadadzą prawdziwego charakteru letnim i zwiewnym stylizacjom przez ich unikatowe i zwracające uwagę wykonanie.
Natomiast, jeśli jesteś kobietą, której ulubionym rodzajem biżuterii są delikatne naszyjniki, warto zwrócić uwagę na rozbudowaną ofertę łańcuszków z elementem bursztynu. Klasyczne wisiorki z bursztynem oraz celebrytki wyglądają niezwykle kobieco przez mieniącą się w słońcu żywicę.
Niepowtarzalna biżuteria z elementami bursztynu zdecydowanie sprawdzi się w letnich, jasnych stylizacjach. Lniane tkaniny, zwiewne sukienki sprawiają, że wygląda się w nich niesamowicie kobieco, a dodatek biżuterii z bursztynem dodaje charakteru skomponowanym zestawom. Możliwość wyboru różnych odmian oraz barw bursztynowych dodatków w biżuterii, daje szeroki wybór oraz ułatwia dopasowanie jubilerskich wyrobów do naszych preferencji.
Biżuteria z bursztynem jest idealną propozycją na lato, ze względu na surowiec, który rozświetla bursztynowy pyłek wśród słonecznych promieni. Złocisty blask rozświetla opaleniznę i wpasowuje się w każdy typ urody, przez co idealnie sprawdzi się w każdej stylizacji. Niezależnie, czy preferujesz bardziej eleganckie, czy codzienne stylizacje, bursztynowa biżuteria podkreśli charakter Twojego zestawu.
Wybór kobiecej biżuterii często sprawia wiele trudności zwłaszcza w aspekcie doboru metali, z których wykonane są jubilerskie wyroby. Na dopasowanie idealnej biżuterii składa się wiele aspektów, w tym przede wszystkim gust oraz osobiste preferencje. Jednak, mimo własnych upodobań często zdarza się, że wybrana przez nas biżuteria nie do końca wpasowuje się w nasz typ urody, przez co zanika lub jest niewidoczna. Ponadto, częstym problemem staje się zakup biżuterii na prezent, kiedy nie mamy informacji, jaką biżuterię preferuje bliska nam osoba. Z tego oraz wielu innych względów powstały poradniki, które przedstawiają sposób, jak dokonać wyboru idealnej biżuterii, zwłaszcza jeśli chodzi o podział na złoto i srebro. Jeśli ciekawi Cię rozpoznanie typu urody i dopasowanie go do konkretnego rodzaju biżuterii, sprawdź nasz wpis. Określenie swojej urody pomaga nie tylko w doborze najbardziej dopasowanej biżuterii, lecz również przy wybieraniu ubrań lub kosmetyków.
Złota biżuteria charakteryzuje się jaskrawo żółtym kolorem oraz mieniącym się odcieniem metalu. W zależności od próby, z jakiej wykonana jest dana biżuteria, złoto przybierze różny odcień, jednak zawsze będzie zachwycać złocistym rozświetleniem. Jest to jeden z ulubionych wariantów wielu kobiet. Złote wyroby jubilerskie polecane są zdecydowanie kobietom o ciepłym typie urody, a więc wyróżnić można typ wiosny oraz jesieni.
· Typ wiosny określa kobietę o ciepłej urodzie, która wyróżnia się jasną i rozświetloną karnacją. W czasie letniego sezonu opala się na odcień brązowy, a na jej ciele zazwyczaj pojawiają się piegi o kolorze lekko złocistym. Kobieta typu wiosna charakteryzuje się oczami w odcieniu zieleni, turkusu i jasnego brązu. Jeśli chodzi o włosy wiosennej urody, są to zazwyczaj odcienie beżu czy rudości.
· Typ jesieni jest zazwyczaj charakterystycznym określeniem kobiet o jasnym, lecz ciepłym odcieniu skóry. Lekko blada i jasna cera kontrastuje z wyraźniejszym odcieniem włosów, który często przyjmuje odcienie rudości czy brązu. Jedną z różnic między typem jesieni, a wiosny jest opalenizna, która w tym przypadku jest znacznie mniej widoczna oraz z początku lekko zaczerwieniona, gdyż brązowieje dopiero po czasie.
Wyjątkowa i zachwycająca swoim blaskiem złota biżuteria zdecydowanie sprawdzi się u kobiet o ciepłym typie urody. Jubilerskie wyroby w odcieniu złota podbijają nietypową urodę kobiet i podkreślają złocistą opaleniznę czy intensywny kolor oczu. Wybór złotej biżuterii dla tych typów urody nadaje szlachetności oraz charakteru wszystkim, eleganckim i pewnym siebie kobietom.
Srebrna biżuteria wykonana jest z białego metalu szlachetnego, który w większości występuje jako domieszka rud, miedzi, złota, ołowiu i cynku. Srebrne wyroby jubilerskie wyróżniają się delikatnością i elegancją, dlatego popularne są wśród kobiet ceniących sobie prostotę, klasę i minimalizm. Chłodnym typem urody u kobiet jest z pewnością typ zimy oraz lata, w których dominują przygaszone oraz przytłumione odcienie.
· Typ lata charakteryzuje się delikatną, mleczną cerą o oliwkowym odcieniu, a tak wyjątkową karnację z pewnością podkreśli srebrna biżuteria. Jasnobrązowe i popielate włosy u tego typu kobiet tworzą kontrast ze srebrnym odcieniem wyrobów, przez co biżuteria staje się wyraziście wyeksponowana. Kobiety o urodzie typu lato mają zazwyczaj szaroniebieskie, szare lub niebieskie oczy, które są dodatkowo uwydatnione przez srebrne elementy w postaci biżuterii.
· Typ zimy jest często mylony z pozostałymi typami urody przez intensywną oraz oliwkową karnację skóry. Jasna odcień cery idealnie prezentuje się ze srebrną biżuterią, która nadaje niezwykłej szlachetności każdej kobiecie o tego typu urodzie. Osoby w typie zimy wyróżniają się również ciemną oprawą brwi oraz rzęs, co zdecydowanie pomaga rozpoznać chłodną urodę.
Jeśli należysz do osób o chłodnym typie urody, warto przekonać się do srebrnych wyrobów jubilerskich, które nadają szlachetności i podkreślają Twoją nietuzinkową urodę. Srebrna biżuteria podkreśla każdy atut kobiet o chłodnej urodzie, w tym wyjątkową oliwkową karnację, popielate włosy czy ciemną oprawę twarzy.
Choć niegdyś łączenie dwóch odmiennych rodzajów metali szlachetnych byłoby nie do pomyślenia, tak dzisiejsza pokusa mieszania stylów i chęci poczucia oryginalności zrywa z dotychczasową tradycją. W zależności od naszego stylu zdecydujemy się na inną kompozycję oraz zestaw biżuterii, jednak warto podkreślić, że łączenie złota ze srebrem potrafi być równie ciekawym pomysłem.
Aby stworzyć doskonały duet ze złotej i srebrnej biżuterii zdecydowanie przyda się nasze wyczucie stylu i odpowiednia stylizacja. Nietypowe łączenie biżuterii najlepiej współgra ze stonowaną stylizacją, która stanowić będzie tło dla skomponowanego przez nas zestawu biżuterii. Przy łączeniu srebrnych i złotych wyrobów, warto pamiętać, by były do siebie podobne stylem, co pozwoli uniknąć wrażenia chaosu i niedopasowania.
Choć ciężko jednoznacznie polecić wybór konkretnej biżuterii ze względu na różniące nas gusta, tak zdecydowanie warto mieć na uwadze swój typ urody, który pomoże dopasować do nas idealną biżuterię. Zarówno srebrna, jak i złota biżuteria uwydatnia atuty konkretnej urody, dlatego tak ważne jest określenie swojego typu. Idealnie dopasowane wyroby jubilerskie dają poczucie komfortu i kobiecości, dlatego warto skorzystać z opisanych charakterystyk dla każdego typu i dopasować go do swojej wyjątkowej i niepowtarzalnej urody!