O MARCE.jpg

ZANIM ZMIENILIŚMY SIĘ W MOTYLA

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dla Sylwii i Krzysztofa, pary młodych jubilerów, była to miłość do „złota Bałtyku” – bursztynu. W powtarzających się wzorach brakowało im czegoś, co pozwoliłoby odkryć bursztyn na nowo, zakochać się w nim od nowa. Brakowało inspirującego podejścia do tego minerału, które odczarowałoby jego tradycyjny wizerunek. 

W 2000 roku przyszedł impuls – Sylwia i Krzysztof postanowili otworzyć własną pracownię, w której mogliby rozwijać autorskie sposoby na „polskie złoto”. Pierwsze projekty biżuterii z bursztynem powstawały w małym pokoiku rodzinnego domu. Artyści zainwestowali w najpotrzebniejsze narzędzia i… pierwsze 300 g czystego srebra. Pozostało już tylko dojrzewające w głowach projekty przekuć w ozdoby, które natychmiast się sprzedały.

PRÓBA MORZA

Postawić wszystko na jedną kartę – sprawdzić jakość swoich projektów tam, gdzie o bursztynie wiedzą wszystko... Artyści pojechali na wybrzeże. Zamówili gablotę, spakowali parasolkę przeciwsłoneczną i podbili nadbałtyckie kurorty. Ta przygoda z morzem trwa do dziś. Salony SADVA można znaleźć w Ustce czy we Władysławowie.

MOTYL WZBIŁ SIĘ W POWIETRZE

Chęć rozwoju i poszukiwania nowych przestrzeni pozwoliły projektantom wyjść poza srebro i bursztyn. Pojawiały się nowe materiały, wzory i inspiracje. Kolekcje rozbudowywały się. Dziś SADVA to 16 unikatowych linii artystycznych, ręcznie robionej biżuterii. Tworzone z pasją, od prawie dwudziestu lat dodają skrzydeł swoim klientkom, wydobywają ich piękno, podkreślają charakter i indywidualność. Projekty SADVA to również biżuteria ze srebra i złota oraz biżuteria emaliowana, a owocem ciągłego poszukiwania inspiracji jest m.in. kolekcja Barcelona – unikalne, artystyczne propozycje, w Polsce dostępne tylko w SADVA. Oprócz butików możesz odkryć je również w sklepie internetowym z biżuterią.

SYMBOL MARKI

Motyl to istota siły wyrażonej delikatnością, różnorodnością. Symbolika przypisana motylowi jest jedną z najgłębiej zakorzenionych w historii ludzkości. Wyraża przemianę, przebudzenie, szczęście i natchnienie. Motyl jest istotą wolną, piękną i świadomą, w tym tkwi jego siła.

SADVA tak właśnie postrzega kobietę – niekwestionowane piękno o wielkiej determinacji i wewnętrznej sile, dlatego to właśnie motyl znalazł się w logo marki. Jemu też dedykowana jest limitowana kolekcja FLYwithSADVA.

W 2013 roku marka SADVA otrzymała Laur Klienta, czyli jeden z najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w Polsce. Klientki zaufały naszej marce i oddały głosy, które pozwoliły nam uzyskać tą cenną nagrodę.

W 2020 roku osiągnęliśmy kolejny sukces i otrzymaliśmy miano Kobiecej Marki Roku. Tworzymy z myślą o kobiecym pięknie i ich ogromnej sile i bardzo cieszymy się, że zostało to docenione.

laur_klienta_2013_v3.png   kobieca_marka_roku_2020_v3.png