Sposoby mierzenia rozmiaru pierścionka lub obrączki.


Jest kilka różnych metod miar jubilerskich. 
W naszym sklepie polecamy jedyną obiektywną miarę: milimetry
Średnica wewnętrzna w milimetrach jest rozmiarem pierścionka. 

1. Gdy mamy już jakąś pasującą obrączkę lub pierścionek ustalenie prawidłowego rozmiaru jest proste. Należy wziąć suwmiarkę i sprawdzić średnicę wewnętrzną posiadanego pierścionka lub obrączki. Następnie określić rozmiar za pomocą tabeli umieszczonej poniżej. 

Trzeba sprawdzić czy mierzony wyrób jest idealnie okrągły , jeżeli nie , to należy zmierzyć w kilku miejscach ( sumę wszystkich pomiarów podzielić przez ich liczbę ). 

Warto pamiętać o tym , że 1 rozmiar to 0,3mm a grubość palca może się wahać i zależeć od czynników zdrowotnych i pogodowych. 

Nie zalecamy bezpośredniego mierzenia palca suwmiarką, ponieważ palec łatwo poddaje się ściskaniu i uzyskany wynik może być mniejszy niż powinien. 

Ponadto musimy pamiętać, że kostki na palcach są szersze od tych części , na których spoczywa pierścionek. 

2. Gdy nie masz wzoru do sprawdzenia najlepiej udać się w tym celu do najbliższego punktu usługowego jubilera lub sklepu. 

3. Jeżeli jednak nie masz na to czasu, możesz skorzystać z bardziej „domowej metody” , choć może ona nie być tak dokładna jak pomiary dokonane u jubilera. 

  • zmierz obwód swojego palca np. za pomocą paska papieru lub tasiemki (należy uważać na   mierzenie obwodu palca za pomocą innych materiałów np. sznurków – ponieważ mogą być one elastyczne, a przez to rozmiar nie będzie prawidłowy).
  • zmierz wyznaczony fragment linijką. 
  • obwód, który uzyskasz porównaj z obwodem w tabeli poniżej, by odczytać jaki rozmiar obrączki lub pierścionka będzie dla Ciebie odpowiedni.
Size 1 Size 2 Size 3
1 12,67 13,00
2 13,00 40,84
4 13,33 41,88
4 13,33 41,88
4 13,33 41,88
4 13,33 41,88