×

SADVA produkuje biżuterię srebrną próby 0,925, a jak wiemy srebro wymaga specjalnego traktowania, dlatego poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co robić aby Twoja biżuteria zachowała jak najdłużej blask i swoje piękno.

PRZECHOWYWANIE:

Biżuterię należy przechowywać w odpowiedni sposób - to co nie nosimy na co dzień, należy przechowywać w drewnianej lub plastikowej szkatułce (nigdy w metalowej), ograniczając tym samym dopływ powietrza (najlepiej zawinąć szczelnie biżuterię w foliowy woreczek wtedy na pewno nam nie ściemnieje), również dzięki temu unikniemy powstawaniu rys i zadrapań.

PRZYWRACANIE BLASKU:

Każda biżuteria po pewnym czasie użytkowania traci swój blask - dlatego najlepiej regularnie, raz w miesiącu po prostu ją poleruj. Jednak odradzamy pasty do zębów, płyny do naczyń, wybielacze czy inne sposoby naszej babci. Najlepszym zabiegiem, zalecanym przez specjalistów jest użycie specjalistycznej chusteczki do pielęgnacji biżuterii, którą można zakupić u każdego jubilera w Polsce 
i oczywiście w sklepie internetowym Sadva.pl tutaj.

ZŁOCENIE:

Złocenie na srebrnej biżuterii podlega naturalnemu ścieraniu. Są to powierzchnie wrażliwe – cienka warstwa pokrywająca wyrób – podlegają więc naturalnemu ścieraniu się a wpływ na nie ma częstotliwość noszenia, kontakt z wodą, perfumami i innymi kosmetykami oraz pH skóry. 

WODA I CHEMIA:

Bardzo często zapominamy o tym, że biżuteria srebrna nie lubi wody ani tym bardziej kontaktu z chemią. Dlatego pamiętaj aby podczas wykonywania wszelkich prac domowych czy kąpieli ściągać biżuterię. Środki chemiczne mogą uszkodzić biżuterię powodując ich matowienie i przebarwianie, szczególnie zamoczenie biżuterii z kamieniami (bursztyn, perły, cyrkonia itd.).

 
ZRYWANIE I HACZENIE:

Łańcuszek to podstawa każdego biżuteryjnego skarbca, jednak najczęściej to właśnie łańcuszki ulegają uszkodzeniom, dlatego zachowaj szczególną ostrożność przy ich noszeniu. Łańcuszki  łatwo ulegają zdeformowaniom, zerwaniom (szczególnie podczas snu). Pamiętaj o ich odpowiednim przechowywaniu - po zdjęciu nie zwijaj go w "kłębek" ani nie zginaj, by zmieścił się w szkatułce, ponieważ może to spowodować jego trwałe i nieodwracalne uszkodzenie.

ŚCIERANIE I RYSOWANIE:

Zdejmuj biżuterię przed rozpoczęciem prac domowych, pójściem spać, przed uprawianiem sportów, wyjściem na basen, kąpielą w morzu czy jeziorze. Każde uderzenie, ściśnięcie, zdepnięcie czy zagięcie spowoduje trwałą deformację Twojej ulubionej biżuterii.

Jeśli zastosujesz się do tych kilku wskazówek to Twoja biżuteria jeszcze przez długi czas zachwycać będzie swoim pięknem!