Naszyjnik złoty z brylantem i sercem
- -20%
- -20%
Diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety? Tak twierdziła Marilyn Monroe, a praktyka pokazuje, że z takim podejściem utożsamia się wiele przedstawicielek płci żeńskiej, które upodobały sobie te ekskluzywne ozdoby. Bardzo często obok diamentu pojawia się brylant – zwłaszcza w kontekście wyboru pierścionka zaręczynowego albo luksusowego prezentu dla bliskiej osoby. Czy diament jest tym samym, co brylant? Czy tych dwóch określeń można używać zamiennie, czy jednak istnieją między nimi jakieś różnice? Poniżej udzielamy odpowiedzi na te pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Diament jest najczystszą krystaliczną odmianą węgla i najbardziej cenionym kamieniem szlachetnym na świecie. Występuje on niezwykle rzadko, co bezpośrednio wpływa na jego zawrotną cenę – inwestycja w ten wydobywany przez ludzi minerał jest bardzo kosztowna. To najtwardsza znana obecnie substancja, jaka występuje w przyrodzie. Proces powstawania diamentów zachodzi w specyficznych warunkach panujących w głębokich warstwach ziemi (sprzyja temu skrajnie wysoka temperatura oraz ekstremalnie duże ciśnienie) i trwa miliony lat. Diamenty są najczęściej przezroczyste, choć można spotkać także te zabarwione na odcień żółty, niebieski, różowy, zielony, a nawet czarny. Główne cechy charakterystyczne tego kamienia szlachetnego to: nieregularny kształt, matowa powierzchnia oraz średni połysk – widać więc, że jeśli chodzi o aspekt wizualny, w takiej postaci nie zachwyca on niczym szczególnym. Można spotkać się z opiniami, że diament jest swego rodzaju talizmanem przyciągającym dobro oraz przynoszącym szczęście w miłości. Stanowi on symbol silnej relacji pomiędzy dwoma osobami, która jest w stanie przetrwać wszystko.
Brylant jest oszlifowanym diamentem, który zachwyca nieskazitelnym blaskiem i krystaliczną strukturą. Precyzyjna i umiejętna obróbka dokonana przez szlifierza sprawia, że surowy kamień zamienia się w drogocenny i doskonały w każdym calu klejnot, który z powodzeniem wykorzystuje się przy produkcji wyrafinowanej biżuterii – kolczyków, pierścionków, naszyjników oraz bransoletek. Najczęściej używa się tutaj idealnie symetrycznego szlifu okrągłego, fachowo nazywanego również brylantowym. W efekcie światło wewnątrz brylantu załamuje się, spektakularnie błyszcząc. To właśnie w wyglądzie tkwi główna różnica pomiędzy diamentami a brylantami. Łatwo można więc wywnioskować, że każdy brylant jest diamentem, ale już nie każdy diament staje się brylantem.
Wyroby jubilerskie z brylantami to obiekt westchnień wielu kobiet. Najbardziej okazale prezentują się one, gdy stanowią dekoracyjny detal w biżuterii wykonanej ze złota. Na uwagę zasługują na przykład eleganckie ozdoby uszu – subtelne sztyfty w kształcie motyli oraz wiszące kolczyki z nieskończonością i sercem. Na dekolcie cudownie zaprezentuje się wykonany ze złota naszyjnik z brylantem i czterolistną koniczynką, która ma przynosić szczęście. Zakup takiej biżuterii to dość duży wydatek, jednak warto go rozważyć, ponieważ tego typu akcesoria pozwalają błyszczeć. A jeśli otrzyma się je w prezencie albo podaruje komuś jako podarunek, będzie można cieszyć się nie tylko z wartości materialnej brylantów, ale i tej sentymentalnej.